Жмеринська СБУ спільно з правоохоронними органами викрила схему ймовірного незаконного заволодіння земельними ділянками комунальної власності на території Шаргородської громади Жмеринського району. За результатами досудового розслідування про підозру повідомлено міському голові, головному спеціалісту-бухгалтеру міської ради та начальнику відділу земельних ресурсів.

Як повідомляють у Вінницькій обласній прокуратурі, слідство встановило, що навесні 2024 року міський голова нібито організував схему з набуття у приватну власність трьох суміжних земельних ділянок площею по 18 соток кожна, призначених для житлового будівництва. За версією правоохоронців, ділянки планували оформити на себе та двох наближених осіб.

Для реалізації задуму, як зазначається в матеріалах слідства, було організовано виготовлення підроблених рішень 1993 року про нібито безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність. До схеми, за даними правоохоронців, були залучені головний спеціаліст-бухгалтер міської ради та начальник відділу земельних ресурсів.

На підставі підроблених документів була виготовлена землевпорядна документація, сформовані земельні ділянки та внесені відповідні відомості до Державного земельного кадастру. У подальшому фігуранти справи ініціювали розгляд питання про передачу земель у приватну власність на постійних комісіях та сесії міської ради.

Слідство також встановило, що міський голова голосував за рішення щодо виділення земельної ділянки собі особисто, попри наявність реального конфлікту інтересів. За цим фактом його раніше було притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Водночас, за інформацією правоохоронців, реалізувати задум до кінця посадовцям не вдалося з причин, що не залежали від їхньої волі. Саме тому дії підозрюваних кваліфіковані як замах на вчинення кримінальних правопорушень.

18 червня 2026 року в рамках кримінального провадження, відкритого за матеріалами Жмеринського міжрайонного відділу Управління СБУ у Вінницькій області, міському голові повідомлено про підозру за статтями, що стосуються підроблення та використання підроблених документів, замаху на зловживання владою та замаху на заволодіння майном шляхом обману в особливо великих розмірах.

Аналогічні підозри оголошено головному спеціалісту-бухгалтеру та начальнику відділу земельних ресурсів міської ради. За клопотанням сторони обвинувачення суд обрав усім трьом підозрюваним запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з покладенням відповідних процесуальних обов’язків.

Досудове розслідування здійснюють слідчі слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. Оперативний супровід забезпечують Управління СБУ у Вінницькій області та Управління стратегічних розслідувань.

Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

Читайте нас в Google News.Клац на Підписатися